Category / Uncategorized @lt

    Loading posts...
  • Kaip taupyti energiją biuro erdvėse?

    Ne naujiena, jog pastarųjų metų komplikuota situacija energetikos sektoriuje didina išlaidas visiems energijos vartotojams. Ši problema yra sudėtinė ir nulemta ne vien geopolitinių veiksnių. Tačiau net ir esant nepalankioms aplinkybėms, šiuolaikiniai biurai gali būti tvarūs ir dar labiau patikti darbuotojams bei klientams. Galėdamos naudotis patalpomis ir paslaugomis, padedančiomis didinti darbuotojų našumą ir gerinti jų savijautą…

  • Bendradarbystės erdvės: revoliucija šiuolaikinėje darbo vietoje

    Pastaraisiais metais mūsų suvokimas apie darbo vietą patyrė didelių pokyčių. Įmonėms taikantis prie pasaulio po pandemijos, yra vieno tipo darbo vietos, kurios per pastaruosius du dešimtmečius nuolatos siūlė ir skatino daugiau lankstumo: tai bendros darbo erdvės („co-working” spaces). Jų kuriama aplinka yra unikali, nes atspindi dalijimosi ir bendradarbiavimo koncepciją. Startuolių atsiradimas ir nuolat augantis nepriklausomo…

  • Prisitaikymas prie postpandeminio darbo gyvenimo

    Kasrytinė kelionė į darbą, pietūs su kolegomis ir nuolatinis socialinis kontaktas – šiuos kažkada nepajudinamus darbo komponentus pandemija pakeitė į darbą iš namų, vaizdo konferencijas ir gerokai sumažėjusį gyvo bendravimo kiekį. Ekspertų nuomone sėkmingi nuotolinio darbo rezultatai įmones skatina braižyti biurų ploto optimizavimo planus, todėl dabar kaip niekad svarbus darbuotojų komfortas ir efektyvumas. Įmonės prioritetą…

  • (Ne)planuotos Šnipiškės

    Straipsnis buvo publikuotas 2017 metų „Archiforma“ žurnalo numeryje (2017 1-2 (66-67)). Šnipiškės (ne)planuotos Autoriai: Markas Grinevičius ir Ulė Grinevičiūtė Teiginiai:/Istoriniai Vilniaus priemiesčiai – dalis mūsų identiteto/Mes, šiame estetinės sampratos etape, dar nejaučiame priemiesčių (medinių) architektūros vertės/Galbūt yra būdas ne tik griauti, bet rasti balansą įterpiant/Kitas erdvinio miesto formavimo būdas/Susikalbėjimas ir planavimo santykio balansas tarp “iš…

  • Parduotuvių interjeras skaitmeninės prekybos eroje

    Virtuali erdvė ir spartus jos technologinis tobulėjimas koreguoja daugelį gyvenimo įpročių ir verslo procesų. Internetu žmonės perka vis daugiau, tad fizinės parduotuvės ir klientų aptarnavimo centrai susiduria su naujais iššūkiais. Nors fizinių parduotuvių skaičius dėl tokių tendencijų visame pasaulyje mažėja, tačiau visiškai jų atsisakyti greičiausiai nepavyks. Neseniai Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad…

  • VŽ Premium: Nauja prekyba – be prekystalio ir vaidmenų, kas perka, o kas parduoda

    Mažmeninė prekyba gali įžengti į kitą evoliucijos etapą, kuriame su parduotuvių koncepcija keičiasi ir pirkimo procesas. Naujo tipo parodomąsias parduotuves ar salonus (angl. Showroom) kuria ir startuoliai, ir garsiausi prekės ženklai, o pamatinius principus be milžiniškų investicijų gali išbandyti ir smulkieji. Visą publikaciją, kurioje studijos partnerė architektė Ulė Grineviciutė dalinasi įžvalgomis apie parduotuvių virtimą showroom’ais kviečiame…

  • Miesto kūrimas – tai bendras valdžios, verslo ir gyventojų reikalas

    Esame įpratę, kad ne viskas priklauso mums ir nuo mūsų. Mums nesvetimas hierarchijos „iš viršaus į apačią“ suvokimas – sprendimus priima šeimos, įmonės, miesto ar valstybės galva. Tokios pačios taisyklės mūsų galvose galioja ir kalbant apie miestų vystymą – jų plėtra, reikalingais pokyčiais, naujų objektų statybomis, infrastruktūros gerinimu ir visais kitais miestui aktualiais klausimais rūpinasi atsakingos…

  • Įmonių siaubas – verslo centro paieškos biurui. Kaip nepasiklysti?

    Nekilnojamojo turto vystytojai prognozuoja, kad šių metų pabaigoje bendra biurų patalpų pasiūla išaugs beveik 96 tūkst. kv. metrų. Nauji projektai vystomi tiek šalies sostinėje, tiek šioje srityje sparčiai Vilnių besivejančiame Kaune. Nepaisant aktyvių statybų, nauji biurų pastatai duris atveria beveik pilni. Dažniausiai skuba itin dideles komandas siekiantys įkurdinti verslai, o mažesnių patalpų besidairančios įmonės kasmet…

  • A ir A+ energinio efektyvumo pastatai. Nieko naujo?

    Energinis efektyvumas skirtingiems žmonėms kelia skirtingas asociacijas. Žmonėms, planuojantiems statyti gyvenamąjį namą – su energijai reikalingų kaštų taupymu, nekilnojamo turto vystytojams – su papildomais reikalavimais, o kartu ir papildomais rūpesčiais, ieškant šiuos reikalavimus atitinkančių partnerių projektavimo ir statybos darbams atlikti. Mums, architektams, energetinis efektyvumas visuomet buvo, yra ir bus siekiamybe įgyvendinant bet kokį naują projektą,…

  • Pasaulio prekybos centro dvynių architektui šiuolaikiniai dangoraižiai nepatiktų

    Praėjo jau 16 metų nuo protu nesuvokiamo įvykio Niujorke, kai beveik 3000 gyvybių užgeso dėl teroro išpuolio. Tragediją prisimename su liūdesiu, tačiau kritusių dangoraižių architektūra mums iki šiol yra dar ilgam liks įkvėpimo šaltiniu. Tiesiog nerealu, ką tuo metu (dvyniai buvo pastatyti 1972 m.) architektas Minoru Yamasaki sugebėjo sukurti, nepaisydamas galiojančių tradicijų ir priešiškų vertinimų.…