Kaip taupyti energiją biuro erdvėse?

Ne naujiena, jog pastarųjų metų komplikuota situacija energetikos sektoriuje didina išlaidas visiems energijos vartotojams. Ši problema yra sudėtinė ir nulemta ne vien geopolitinių veiksnių. Tačiau net ir esant nepalankioms aplinkybėms, šiuolaikiniai biurai gali būti tvarūs ir dar labiau patikti darbuotojams bei klientams. Galėdamos naudotis patalpomis ir paslaugomis, padedančiomis didinti darbuotojų našumą ir gerinti jų savijautą bei komfortą, įmonės turi palankesnes sąlygas sėkmingai dirbti ir išlaikyti talentingus darbuotojus. Todėl Noarchitects nori pasidalinti įžvalgomis kaip efektyviai taupyti energiją darbo aplinkoje. Primename, jog energijos vartojimo efektyvumas yra tuo didesnis, kuo mažiau energijos suvartojama tai pačiai funkcijai atlikti (patalpų šildymui iki nustatytos temperatūros, nukeliauti konkretų atstumą, apšviesti patalpą iki reikiamo lygio ir t. t.). Efektyvumo didinimas gali būti įgyvendintas ne tik diegiant fizines priemones, kurios reikalauja investicijų, bet ir mažinant energijos švaistymą dėl techniškai netvarkingų ar netinkamai veikiančių sistemų, keičiant žmonių elgseną. Kviečiame kartu su mumis ieškoti tvaraus požiūrio į klimato kaitos reguliavimą ir rekomenduojame:

– Naudoti išmaniąsias apšvietimo valdymo sistemas (KNX), padedančias automatiškai reguliuoti apšvietimo lygį pagal natūralią šviesą ir patalpų naudojimo užimtumą.

– Pritaikyti energiją taupančias šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo (ŠVOK) sistemas, kuriose, atsižvelgiant į oro sąlygas, yra naudojami išmanieji valdikliai šildymui ir vėsinimui reguliuoti.

– Naudoti pastatų energijos valdymo sistemas (BMS), skirtas stebėti ir valdyti energijos suvartojimą realiuoju laiku, bei sukurti energijos vartojimo tvarkaraščius – taip sumažinant energijos suvartojimą ne darbo valandomis.

– Naudoti energijos valdymo programas, pritaikytas mobiliesiems įrenginiams, kad nuotoliniu būdu galėtumėte stebėti ir valdyti biuro energijos suvartojimą.

– Rinktis automatizuotus įrenginius, tokius kaip sensoriniai vandens maišytuvai, automatiniai muilo dozatoriai, kurie padeda valdyti išteklius. 

– Rinktis tvarias ilgalaikes arba perdirbamas interjero medžiagas, kad sumažintumėte poveikį aplinkai.