Vila Druskininkuose

Objektas: Vieno aukšto šeimos vila
Užsakovas: Privatus asmuo
Vieta: Lietuva
Plotas: ~145 m2
Stadija: Projektuojama
Metai: 2023
Vizualizacijos: Vector renders

Projekto uždavinys – suprojektuoti vieno aukšto vilą šeimai Druskininkuose. Pirmasis projekto iššūkis buvo padėti pasirinkti sklypą, geriausiai atliepiantį kliento poreikius. 

Pasirinkta vieta istorinių vilų konktekste Ratnyčios upės šlaite padiktavo organišką pastato formą ir architektūrinę išraišką. Buvo svarbu įkomponuoti pastatą taip, kad pro langus atsivertų kuo daugiau akiai malonių vaizdų. Lenkta skaidri siena, atverianti vaizdą į upės šlaito gamtą – tarsi satelitinė antena, sugerianti kuo daugiau aplinkos. 

Forma atitinka užsakovo lūkesčius – pastatas neaukštas, tačiau turi pakankamai erdvės pojūčio viduje. Įkomponuota dalis antro aukšto svečiams. 

Pagrindinės gyvenamosios erdvės atsiveria į kiemą, o slankiojanti langų sistema akimirksniu panaikina ribą tarp interjero ir gamtos. Pagalbinės erdvės sumaniai įkomponuotos į vidinį pastato branduolį, o diskretiškai paslėptame viršutiniame lygyje įrengta papildoma gyvenamoji zona svečiams.

Terasa švelniai nusileidžia upės kranto link, dar labiau išplėsdama gyvenamąsias erdves ir sukurdama svaiginantį ryšį su aplinkiniu kraštovaizdžiu.