Porsche Garažas 9:11

Objektas: Porsche automobilių muziejus
Užsakovas: Privatus asmuo
Vieta: Vilnius
Plotas: ~1334 m2
Stadija: Įgyvendinta
Metai: 2022
Nuotraukų autorius: Arnoldas Ivanauskas

Įkvėpti Užupio kontrastų ir čia gyvenusių asmenybių, kūrėme naujai atgimusio komplekso – Jono Meko Skersvėjo erdvių interjerą. Siekėme sukurti erdves, kuriose dera istorinė praeitis ir technologijos, užupietiškas lengvabūdiškumas ir minimalus modernumas. Avantgardinio kino pradininko garbei pavadintame kvartale, aplink gerai žinomą pėsčiųjų alėją, kūrėme erdves meno galerijai, unikalių kolekcinių automobilių muziejui ir gyvenamiems butams. 

„Porsche Garažas 9:11” – tai viena iš kelių interjero erdvių šiame komplekse, kurioms skyrėme ypatingą dėmesį. Užduotis buvo sukurti interjerą, kuris nėra tik tuščias fonas, o veikiau papildanti aplinka, išryškinanti kolekcinius automobilius, suteikianti pridėtinės vertės.

Projektuojant komplekso interjero erdves, panaudojome 3D skenavimo technologiją, pritaikėme išmaniojo namo KNX sistemą. Vienas iš iššūkių buvo rasti unikalias medžiagas, kurios taip pat būtų atsparios ir tinkamos automobilių laikymui, todėl daugumą sienų palikome atviro betono. Baldams, durims, luboms pritaikėme natūralias medžiagas.

Muziejaus lubos pagamintos iš nerūdijančio plieno lakštų su specialiai eksponatams pritaikytu išmaniai valdomu keičiamo spektro apšvietimu, kurio dėka išryškinama konkreti automobilio spalva.