Prabangus „sena-nauja“ interjeras Užupyje (Vilnius)

Objektas: Namo interjeras Filaretų g.
Užsakovas: Privatus asmuo
Vieta: Filaretų g., Užupis, Vilnius
Plotas: 108.13 kv. m
Stadija: Įgyvendinama
Metai: 2016

Pagrindinė užduotis – prikelti interjero erdves naujam gyvenimui bei pritaikyti patalpas naujai funkcijai. 1864 m. Kosmovskių šeimai pastatytas dvaras veikė kaip šeimos rezidencija ir talpino savyje visas reikiamas funkcijas – gyvenimo bei reprezentacinę. Interjeras alsavo prabanga bei subtiliu dekoru. Erdvės turėjo aiškią simetrinę struktūrą, kiekviena patalpa dekoruota lipdiniais. Sovietmečiu pastatas sudalintas į komunalinius butus, kurių du ir įsigijo naujieji savininkai. Erdves reikėjo pritaikyti gyvenamajai funkcijai, įterpiant anksčiau nenumatytas patalpas.

Pradėjome nuo pirminės erdvių struktūros atkūrimu – kiekvieną patalpų “įrėmina” išlikęs lipdinių kontūras lubose bei išlikę grindų dangos fragmentai. Naujosios funkcijos (drabužinės, WC, virtuvė), reikalingos gyventi naujiesiems savininkams, talpinamos ne atitveriant atskiras patalpas pertvaromis, o dėžėse-balduose, kurios suvokiamos, kaip atskirai patalpose stovintys elementai.

Išlikusi sieninė tapyba atidengiama ir eksponuojama. Išlikęs grindų parketas atnaujinamas ir vėl naudojamas grindų dangai. Nauji elementai kuriami iš kokybiškų medžiagų, tokių kaip žalvaris, marmuras ir betonas. Kiekvienas interjero elementas byloja apie savo sukūrimo laiką: betono apdaila, preciziški bronziniai toršerai ir apdailos elementai kontrastuoja su namo istoriją bylojančiomis tapybiškomis sienomis, ąžuolinio parketo grindimis, teraco plytelėmis bei ištrupėjusiais lubų lipdiniais.