Europos kultūros sostinės biuro interjeras (Kaunas 2022)

Objektas: Kaunas 2022 biuras
Užsakovas: VšĮ „Kaunas 2022“
Vieta: Laisvės al. 36, Kaunas
Plotas: 110 m2
Stadija: Konkursinis pasiūlymas
Metai: 2017

KAUNect and stay in KAUNtact – skelbia Kaunas, besiruošiantis tapti Europos kultūros sostine 2022. Paskelbė ir būsimo Kaunas 2022 biuro interjero konkursą, kuriame drąsiai ir spalvotai sudalyvavome. Atviros, kviečiančios, judančios gyvos erdvės biuro šeimininkų ir svečių įkvėpimui nuveikti kuo daugiau kultūringų dalykų.

Pagrindas ir esminis atvirojo biuro elementas – erdvinis tūris patalpos centre. Tai bėgiais judanti konstrukcija, kurios pagrindinė savybė yra pirmosios ir antrosios erdvės apjungimas ir reprezentatyvios erdvės suformavimas. Lankytojai tampa darbo biure ir parodos dalyviais, kuriems suteikiama galimybė tyrinėti ekspoziciją, atspindinčią būsimą Europos kultūros sostinės veidą.

Mūsų įkvėpimo šaltinis – memfis – dizaino stilius, kuriame atsispindi kūrybingumas, energija, džiaugsmas ir jaunatviškumas. Memfis pasižymi art deco būdingomis aiškiomis geometrinėmis formomis, ryškiomis pop art spalvomis ir 1950-ųjų kičo elementais.

Grindis pasiūlėme padengti poliruotu betonu, nuo sienų nuvalyti tinką – pagrindiniams paviršiams suteikti „raw“ vaizdą, kuris drąsiai galėtų kontrastuoti su ryškiais interjero architektūros elementais. Biuro viduryje formomis ir spalvomis gausią erdvę vienija laikančioji arkinė siena, menanti Kauno architektūros elementus.

Sukurta vienetinių baldų – fotelių ir stalų – koncepcija, atkartoja ikoniškų Kauno pastatų architektūros elementus. Baldų matmenys parinkti taip, kad galėtų būti naudojami ir kaip sėdimos vietos, ir kaip staliukai – priklausomai nuo jų pozicijos.